آیا همه‌ی گل‌های رز جهان شبیه هم هستند؟ قطعا خیر! در جهان انواع گوناگونی از گل‌های رز وجود دارد که در اصطلاح واریته گل رز نامیده می‌شود. حتی در میان گل‌های رز قرمز نیز؛ واریته‌های گوناگونی وجود دارد و ممکن است دو گل رز قرمز که کنار هم هستند، از دو واریته متفاوت باشند! در این مطلب از وبلاگ بنیس فلاور از ۷ واریته‌ گل رز قرمز که در جهان گل و گیاه ارائه شده است، بخوانید.

۱- واریته BLACK BACCARA

تیره‌ترین رنگ گل رز، BLACK BACCARA نامیده می‌شود. گلی که آن به رز قرمز مخملی خیلی تیره معروف است و آنقدر مقدار رنگ قرمز در آن زیاد است که بخش‌هایی از گلبرگ‌ها به سیاهی می‌زند. اندازه این گل‌ها بین ۵/۵ تا ۶/۵ سانتی‌متر است و طول ساقه آن به ۵۰ تا ۷۰ سانتی‌متر می‌رسد. این واریته گل رز قرمز، در صورت نگهداری مناسب بین ۱۲ تا ۱۴ روز ماندگاری دارد و تعداد گلبرگ‌های آن حدودا ۳۸ عدد می‌باشد. فروشگاه آنلاین گل و گیاه بنیس فلاور با ارائه زیباترین و خوش‌رنگ‌ترین گل‌های رز برای ارائه گل‌های جذاب کنارتان خواهد بود.

گل رز قرمز BLACK BACCARA گلفروشی بنیس فلاور

 

۲- واریته EXPLORER

گل‌های رزی که  به‌نام گل رز قرمز شناخته  می‌شوند، واریته EXPLORER هستند. گل‌های رز زیبا و خوش رنگی که نهایتا ۶ سانتی متر می‌شوند و ساقه‌هایشان می‌تواند تا یک متر قد بکشد. این واریته گل رز، در صورت نگهداری درست می‌تواند تا ۱۸ روز زنده بماند و هر گل آن حدود ۴۰ گلبرگ دارد. این گل رز در یک مرکز تحقیقاتی کانادا تولید شده است و به همین دلیل مقاومت شگفت‌انگیزی در برابر شرایط سخت آب و هوایی دارد. این گل‌های رز بسیار با محیط زیست سازگار هستند و نیاز به کمترین مراقبت و نگهداری دارند.

انواع واریته گل رز فروشگاه گل و گیاه بنیس فلاور

۳- واریته FREEDOM

گل‌های رز این واریته، قرمز روشن هستند و اندازه‌ای در حدود ۵/۵ تا ۶/۵ سانتی‌متر خواهند داشت. ساقه این گل‌ها تا ۱۲۰ سانتی‌نتر قد می‌کشد که حدود ۹۰ سانتی متر آن نگه داشته می‌شود و بین ۱۳ تا ۱۵ روز می‌توانند مهمان خانه‌هایتان باشند. گل رز FREEDOM، معمولا ۴۴ گلبرگ دارد. این گل رز، جز گل‌های سلطنتی محسوب می‌شود و زیبایی و رنگ آن در خاطرتان خواهد ماند. بنیس فلاور که خود دارای گلخانه‌ای بزرگ و چشم‌نواز از گل‌های رز رنگارنگ است، پیشنهاد می‌کند حتما انواع گل‌های رز را بشناسید و درباره تفاوت‌های آن اطلاعات به‌دست بیاورید.

گل رز قرمز، سفارش رز قرمز بنیس فلاور

 

۴- واریته HEARTS

این واریته شامل یکی از زیباترین و خا‌ص‌ترین گل‌های جهان است. گل‌هایی قرمز رنگ که تراکم گلبرگ‌های میانی آنها شکلی شبیه یک قلب می‌سازد. این گل آنقدر زیباست که معمولا آن‌را برای گل‌آرایی مجالس عروسی و یا تزیین دسته گل عروس سفارش می‌دهند. گل‌های واریته HEARTS، حدودا ۶ تا ۶/۵ سانتی‌متر طول دارند و ساقه آنها تا ۷۰ سانتی‌متر قد می‌کشد. این گل‌ها می‌توانند تا ۱۵ روز در آب با طراوت بمانند و با حدود ۵۸ گلبرگ، یکی از پر گلبرگ‌ترین گل‌های رز جهان محسوب می‌شوند. اگر تصمیم به خرید گل رز در وایته HEARTS داشتید، فراموش نکنید که حتما یک یا دو روز قبل رز رویداد، غنچه‌های این گل را تهیه کنید و به گل فرصت دهید تا شرایط محیطی کم کم باز شود.

گل رز واریته قلب فروشگاه آنلاین گل و گیاه

 

۵- واریته RED PARIS

یک گل رز استاندارد می‌خواهید؟ واریته RED PARIS در خدمت‌تان خواهد بود. گل‌هایی که ۶ تا ۶/۵ سانتی‌مترطول دارند و ساقه آنها می‌تواند ۱ متر قد بکشد. واریته RED PARIS تا هفته در آب، سالم و شاداب است و حدود ۳۴ گلبرگ به رنگ قرمز روشن دارد. اگر می‌خواهید گل‌های رز زیبایتان برای مدت طولانی‌تری باقی بماند، دمای محیط آنها نباید به بیش از ۲۰ درجه سانتی‌گراد برسد و بهتر است از آبی که حداقل یک روز مانده، برای پر کردن گلدان استفاده کنید.

گلبرگ‌های این واریته گل، در داخل پررنگ‌تر هستند و وقتی گلبرگ‌ها به لبه می‌رسند رنگ گرم قرمز، شفاف‌تر می‌شود. به همین دلیل بنیس فلاور معتقد است که این گل انتخابی عالی برای دسته گل عروس است و می‌تواند در کنار رنگ سفید لباس عروس، زیبایی خیره کننده‌ای را خلق کند. بیشتر این گل‌ها در اکوادور، در مزارع مرتفع کشت می‌شوند و بسیار شگفت‌انگیز هستند.

گل رز واریته RED PARIS گلفروشی بنیس

 

۶- واریته UNDERCOVER

یکی از باشکوه‌ترین و بزرگترین گل‌های رز جهان، واریته UNDERCOVER می‌باشد. گلی که حدود ۶/۵ تا ۷ سانتی‌متر رشد می‌کند و طول ساقه‌اش نیز به حدود یک متر می‌رسد. این گل در صورت مراقبت و نگهداری اصولی می‌تواند تا ۱۵ روز زیبا و شاداب باشد و هر گل آن حدود ۴۸ گلبرگ دارد. گلبرگ‌های این گل حالت مخملی دارند و رنگ زیبای گلبرگ‌ها، بسیار چشم‌نواز است.

 

گل رز قرمز Undercover گلفروشی بنیس فلاور

۷- واریته FINALLY

گل‌های رز این واریته به رنگ قرمز روشن هستند و هر گل آن می‌تواند تا ۶ سانتی متر قد بکشد. طول ساقه‌های آنها گاهی به ۹۰ سانتی‌متر هم می‌رسد و اگر به خوبی نگهداری شوند، تا ۱۸ روز هم عمر خواهند کرد. برای حفاظت بیشتر از واریته FINALLY ROSE، باید از آبی که کلر ندارد استفاده کنید و مطمئن شوید گلدان‌ها باکتری نداشته باشند. ضمنا بهتر است PH آب، کمتر از ۴٫۳ باشد تا گل‌های سرخ‌تان زیبا و با طراوت باقی بماند.

گل رز قرمز Finally گلفروشی بنیس فلاور

هنوز هم واریته‌های بسیاری وجود دارد که فقط در نواحی خاصی می‌رویند و می‌توانند زیبایی‌های بسیاری را به زندگی‌تان ببخشند. گلفروشی بنیس فلاور با ارائه بسیاری از گل‌های زیبا برای ساختن زیباترین خاطرات کنارتان خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید