یکی از مزایای بنیس فلاور داشتن گلخانه‌های اختصاصی و تولید گل رز به‌صورت عمده است. رزهایی که در واریته‌های گوناگون هستند و هر روز تعداد بسیاری از آنها به بازارهای گوناگون ارائه می‌شوند. در این مطلب از وبلاگ بنیس فلاور بیشتر درباره گلخانه بنیس و آنچه که در آن می‌گذرد بخوانید.

گلخانه بنیس کجاست؟

گلخانه‌ها معمولا در نقاط  خوش آب و هوا قرار دارند و هر چه محیط مناسب‌تر باشد، گل‌هایی زیباتر در گلخانه رشد خواهند کرد. به همین دلیل گلخانه بنیس در روستای بنیس دارد. روستایی بسیار زیبا که از گذشته کشاورزی در آن رواج داشته و محصولاتی عالی را عرضه می‌کرده است. روستای بنیس در مجاورت کوه‌ها قرار دارد و یک قنات مرکزی آن‌را سیراب می‌کند. قناتی که راه آبش از میان باغ‌ها می‌گذرد و هوایی خوش و عالی را فراهم کرده است.

گلخانه گل رز بنیس
در گلخانه بنیس واریته‌های گوناگون گل رز کشت می‌شود

علاوه بر این‌ها، سال‌ها پیش یونسکو، روستای بنیس را به‌عنوان روستای نمونه گردشگری معرفی کرد و از آن به عنوان مقصدی جذاب برای گردشگری روستایی نام برد.. بنیس از مجهزترین روستاهای ایران است که حتی دانشگاه هم دارد و با یک جاده آسفالته به شبستر می‌رسد. شهرستان شبستر در نزدیکی تبریز و در استان آذربایجان شرقی واقع شده است.

تاریخ تولد گلخانه بنیس

در سال ۱۳۹۲، گلخانه بنیس با بیش از دو هزار هکتار وسعت، فعالیتش را آغاز کرد و اولین غنچه‌های گل رز در آن شکوفا شدند. پس از آن در سال ۹۴ نیز فاز اول پرورش گل رز هلندی به روش هیدروپونیک کلید زده شد.

روش هیدروپونیک، که روشی جدید در گلخانه‌داری است، شرایطی را ایجاد می‌کند تا با بدون خاک، سم و مصرف آب کمتر به بیشترین و بهینه‌ترین تولید دست پیدا کنیم. با این روش، گلخانه‌ی بنیس توانست اشغالزایی‌اش را افزایش دهد و در عین حال با مصرف انرژی کمتر به حفظ منابع و توسعه‌ی زیرساخت‌ها کمک کند.

گل رز در گلخانه بنیس
در گلخانه بنیس با روش‌های مدرن گل‌ها را پرورش می‎دهیم

کیفیت گل‌های بنیس

در گلخانه بنیس بیش از ۱۰ واریته از گل رز وجود دارد. گل‌هایی که رنگ‌هایی خاص و چشم‌نواز دارند و به دلیل داشتن شرایط ایده‌آل در تولید بسیار با کیفیت و ماندگار هستند. گل‌های بنیس در بسیاری از بازارها مشهور هستند و گل‌آراهای حرفه‌ای آنها را می‌شناسند. برای مثال گل رز آبی بنیس، یکی از خاص‌ترین رنگ‌های آبی رز دارد و وقتی به باکس گل و یا دسته گل‌ها اضافه می‌شود به آنها جلوه‌ای چشم‌نواز می‌بخشد

سفارش آنلاین گل رز
گلخانه بنیس روزانه هزاران شاخه گل رز تولید و روانه بازار می‌کند

گلخانه‌ها از جمله کم ضررترین و صلح‌جوترین واحدهای صنعتی هستند. آنها تلاش می‌کنند تا با ارائه محصولات با کیفیت و رعایت اصول محیط زیستی، نقشی مفید در حفظ منابع داشته باشند و به بهبود کیفیت تولیدات کمک کنند. گلخانه بنیس با ایجاد ده‌ها شغل مستقیم و غیرمستقیم و تولید گل‌هایی زیبا و باکیفیت کنارتان خواهد بود تا زیباترین و خوش عطرترین گل‌ها را داشته باشید و همواره از وجود آنها لذت ببرید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید