5 گیاه که شگفت‌زده‌‌تان خواهند کرد!

  • یکشنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
مطلب

تا به حال نام گیاه کچاپ به گوش‌تان رسیده یا می‌دانید که برخی گیاهان می‌توانند منبع تولید چرم گیاهی باشند؟ در سال‌های اخیر گیاهانی عجیب به چرخه غذایی و مصرفی انسان‌ها وارد شده‌اند که عمدتا محصول تفکر خلاقانه، تلاش برای ایجاد بهره‌وری بیشتر و در عین حال مصرف کمتر فضا و انرژی بوده‌اند. در این مطلب از وبلاگ بنیس فلاور درباره 5 گیاهی بخوانید که جهان را شگفت‌زده کردند.

 

 

1- باغچه‌ای پر از چیپس و کچاپ!

چند سالی است که در بریتانیا گونه‌ی گیاهی خاصی پرورش داده می‌شود که هم زمان سیب زمینی و گوجه می‌دهد. بخش‌هایی از این بوته شگفت‌انگیز که در خاک است، سیب‌زمینی تولید می‌کند و بخش‌های بالایی گیاه، یک بوته پر از گوجه فرنگی است. هدف از تولید این گیاه استفاده بهینه از فضا و انرژی بوده تا افراد بسیاری بتوانند حتی در آپارتمان‌هایشان گلدان‌هایی داشته باشند که مواد اصلی برای تهیه یک بشقاب چیپس و سس کچاپ را فراهم می‌کند. این گیاه از جولای تا اکتبر، بار می‌دهد و با قیمتی مناسب به فروش می‌رسد.

 

درخت کچاپ در بریتانیا

 

2- چرم گیاهی، راهی برای نجات حیوانات

اگر حفاظت از محیط زیست برایتان اهمیت دارد و دوست ندارید از محصولاتی استفاده کنید که به‌خاطر تولید آنها، حیوانی کشته است، از کاکتوس‌هایی بخوانید که برای تولید چرم طبیعی به میدان آمده‌اند! به تازگی شرکتی در مکزیک تاسیس شده که مزرعه را برای تولید کاکتوس ساخته و با روش‌هایی، آن کاکتوس‌ها را تبدیل به چرم می‌کند. این شرکت به اصول توسعه پایدار آگاه است و مراقب است که فعالیت‌هایش به مزارع طبیعی کاکتوس آسیب نزند. از سوی دیگر این چرم‌ها قابل رنگ شدن هستند و قیمت‌هایشان هم تفاوتی با چرم‌های حیوانی ندارد. چرم گیاهی که از این کاکتوس به‌دست می‌آید، سبک‌تر و راحت‌تر است و سریع‌تر به طبیعت بازمی‌گردد.

 

چرم گیاهی با کاکتوس

 

 

3- هندوانه‌های مکعبی

سال‌هاست که بحث انتقال ایمن و بدون مشکل میوه‌ها و سبزیجات مطرح شده و تولید کنندگان تلاش می‌کنند راه‌های برای ارسال بهتر و کم هزینه‌تر محصولات‌شان بیابند. در این بین هندوانه‌ها به دلیل شکل گردی که دارند، جز محصولاتی هستند که فضای خالی بین آنها بیشتر از میوه‌ها و گیاهان دیگر است. همین موضوع باعث شد تا در سال 1978 توسط سک طراح گرافیک ژاپنی، هندوانه‌هایی روانه بازار شوند که مکعبی شکل بودند و مثل آجر، کنار یکدیگر قرار می‌گرفتند.

هندوانه‌های مکعبی، در یخچال‌ها، بهتر قرار می‌گیرند و بهتر و بدون دورریز کمتری، قابل برش دادن هستند. ترفند استفاده شده در هندوانه‌های مکعبی بعدها، بعدها روی خربزه‌ها هم امتحان شد و تعدادی از آنها در بازارها به فروش رسیدند.

 

هندوانه های مکعبی

 

 

4- پرورش تنباکو با آب کمتر

مشکل کم‌آبی، صنعت کشاورزی را در مناطق گوناگون جهان با مشکلات و ناهمواری‌هایی روبرو کرده و همین موضوع باعث شده تا علم ژنتیک به کمک کشاورزان بیاید و با اضافه کردن پروتئین‌هایی به گیاه کمک کند تا آب کمتری مصرف کند. با این روش گیاه تنباکو عمل فتوسنتز را با باز کردن روزنه‌های کمتری انجام می‌دهد و در نتیجه مصرف آب آن حدود 25 درصد کاهش می‌یابد. این روش به کشاورزان کمک کرد تا مزارعی پربارتر داشته باشند و هزینه‌های تولید و نگهداری محصولات در آنها کاهش پیدا کند.

 

کاهش مصرف آب در مزارع تنباکو

 

 

5- پرورش خیار روی ریشه کدو

در کنار بی آبی، شوری خاک نیز از جمله مشکلاتی است که کشاورزان ایرانی را با مشکل روبرو کرده است. این معضل تا حدی است که برخی از کسب و کارها تعطیل شده‌اند و برخی دیگر در معرض تعطیلی و نابودی هستند. در این بین یکی از اساتید کشاورزی دانشگاه تهران، با بررسی ریشه‌ی کدو، به این نتیجه رسید که بافت این گیاه مقاومت خوبی در برابر شوری خاک دارد. در نتیجه او هندوانه، خربزه و خیار را روی ریشه‌های این گیاه پرورش داد و توانست معظل شوری خاک را حل کند. روشی که به کشت صیفی‌جات در سطح وسیع کمک می‌کند و در عین حال نمی‌گذارد که معظلات اقلیمی، تولید گیاهان را دستخوش تغییر کند.

 

پرورش انواع کدو

 

بی‌شک در جهان ژنتیک گیاهان با ارزشی تولید شده‌اند که بدون آسیب رساندن به محیط زیست، خاک و بدن انسان، شگفتی‌هایی را آفریده‌اند. این گیاهان می‌توانند تولید غذا را برای نسل‌های آینده تضمین و به حفظ ذخایر مهم آینده کمک کنند. امیدواریم این مطلب از وبلاگ بنیس فلاور برایتان مفید و جذاب بوده باشد.


نظری تا کنون ثبت نشده است . شما اولین نفر باشید
ارسال نظر