از اینجا شروع کنید

برای مشاهده محصولات ابتدا شهر خود را انتخاب کنید

تحویل رز جاودان برای تهران کمتر از 12 ساعت تحویل رز جاودان برای شهرستان کمتر از 48 ساعت

جستجو
فیلترها
خبرخوان

گل نامه

0 داستان اسرار آمیز نارنیا

 

ماجراهای نارنیا نام داستانی است که برای همه ما آشنایی دارد. نارنیا سرزمین اسرارآمیزی است که در پشت در یک کمد لباس قرار دارد و کودکانی کنجکاو به صورت اتفاقی به این سرزمین وارد می شوند.

ماجرای اصلی این داستان کمک کردن کودکان به اسلان، شیر قوی هیکلی در آن سرزمین برای رهایی از شر نیرو های اهریمنی است. ماجرا های رخ داده در این داستان همگی اسرارآمیز است. شیر سخن گو، موجودات غول پیکر و بسیاری اتفاقات اسرارآمیز دیگر. جعبه هدیه نارنیا نیز الهام گرفته از اسرارآمیزی این داستان است. در این جعبه یک عدد رز جاودان به همراه یک بابانوئل قرار دارد که با توجه به مقیاس درختان اندازه عجیبی دارد برای همین تا حدی عجیب و اسرارآمیز به نظر می رسد. جعبه هدیه نارنیا هدیه ای است به یادماندانی که گل جاوادان داخل آن استعاره ای است به پایداری و جاودان عشق ها و دوستی ها.

0 روز عشق ایرانی یا ولنتاین

بلاخره روز عشق ایرانی یا ولنتاین !!؟
سپندار مذگان روز عشق ایرانی با روز ولنتاین امسال اختلاف ده روزه دارد، امّا کدام یک قدیمی تر است ؟
فلسفه ولنتاین :
قرن سوم میلادی که برابر با اوایل امپراطوری ساسانی در ایران است، پادشاهی به نام کلودیوس دوم وجود داشت این پادشاه ایدئولوژی های عجیبی داشت و میگفت سربازان ارتشش هیچگاه نمیتوانند ازدواج کنند زیرا آنها را سست و بی اراده می کند و دیگر توان جنگ ندارد، وی دستورداد تا ازدواج در سراسر امپراطوری رم قدغن گردد.
امّا یکی از کشیش های رم بنام والنتینوس ( ولنتاین ) که مخالف سر سخت عقاید ظالمانه کلودیوس بود شروع به عقد مخفیانه جوانان کرد وی اعتقاد داشت هیچ نیرویی نباید جلوی عشاق را بگیرد.
کلودیوس ظالم پس از با خبر شدن از کار ولنتاین وی را به زندان می اندازد و پس از مدتی وی را اعدام میکند !
ولنتاین که فردی عاشق خدمت به عشاق بود و زندگی خویش را در این راه داد پس از این رویداد در جهان غرب به سنبل عشق و عاشقی تبدیل گشت.
روز عشق ایرانی یا سپندارمذگان :
ایران کشوری با چهار هزار و پانصد سال تمدن پرچم دار رویداد های این چنینی ! امٌا چرا در تاریخ جهان ایرانیان را برای چنین رویداد هایی به رسمیت نمی شناسند؟
بیست قرن پیش از تولد ولنتاین و در دوره آریایی، ( حدود دو هزار سال قبل از میلاد مسیح ) روزی به اسم ( سپندارمذگان یا اسفندارمذگان ) بوده است.
این روز در تقویم زرتشتی مصادف است با پنجم اسفند ماه، و چند روز پس از روز ولنتاین سپندارمذ لقب ملی زمین است، یعنی گستراننده پسوند “گان” هم به معنی جشن است، و در نتیجه سپندارمذگان به معنی جشن ( روز زن و زمین ) است.

در این روز زنان به شوهران خود با محبت هدیه می‌‌دادند. مردان نیز زنان و دختران را بر تخت شاهی نشانده، به آنها هدیه داده و از آنها
اطاعت می‌‌کردند. جشن “سپندارمذگان” یا “اسفندگان”، روز گرامیداشت زنان در ایران باستان بوده است.
در باور ایرانى مرد داراى قدرت مردانگى و تفکر و خردورزى بیشترى است، در برابر آن زن نیز داراى مهر ورزى، عشق پاک، پاکدامنى و از خودگذشتگى فراوان ترى است که هر یک از این دو به تنهایى راه به جایى نبرده و حتى روند پویایى گیتى را هم به ایستایى مى کشانند.
نتیجه میگیریم که با این توصیفات فرهنگ غنی ایرانی که از کامل ترین و قدیمی ترین فرهنگ های دنیا است کم کم دارد به دست فراموشی سپرده میشود و این زنگ خطری برای تمامی ما ایرانیان است .

 

0 داستان قصه دیو و دلبر

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که وجه تسمیه جعبه های دیو و دلبر چیست. حتما با خود فکر کرده اید که احتمالا از داستان دیو و دلبر الهام گرفته شده است. تقریبا این حدس درست است ولی آیا می دانید دقیقا چگونه از آن الهام گرفته شده است؟ 

روزی رزوگاری دختر جوانی در یک دهکده زیبا زندگی می کرد. دختر از زندگی یکنواخت و کسل کننده ای که در دهکده در جریان بود خسته بود و آرزوی زندگی ای ماجراجویانه مانند داستان ها داشت. از سویی دیگر در قصری شاهزاده ای زندگی می کرد که توسط یک جادوگر طلسم شده بود و به یک دیو ترسناک تبدیل شده بود. شاهزاده فردی خودخواه بود. جادوگر گل رزی از روی محبت به شاهزاده هدیه داد ولی شاهزاده جادوگر را مورد نمسخر قرار داد و به گل بی عتنایی کرد. برای همین جادوگر شاهزاده را طلسم کرد. شاهزاده تا پایان عمر آن گل رز فرصت داشت تا عشق حقیقی را پیدا کند وعلا تا ابد به صورت یک دیو باقی می ماند.

از آن زمان به بعد شاهزاده از آن گل در جعبه ای شیشه ای به دقت شروع به نگهداری کرد تا بتواند زمان بیشتری ذاشته باشد تا عشق حقیقی را پیدا کند. اگر عمر گل به پایان می رسید و شاهزاده عشق حقیقی را پیدا نمی کرد برای همیشه به صورت دیو باقی می ماند.

خوشبختانه شاهزاده موفق به پیدا کردن عشق می شود و طلسم جادوگر باطل می شود و شاهزاده با دختری زیبا ازدواج می کند. داستان دیو و دلبر الهام بخش بسیاری از عشاق و داستان های عاشقانه بوده است. با به وجود آمدن گل های رز جاودان این ایده شکل گرفت که از محفظه شیشه ای که شاهزاده برای نگهداری گل رز جادویی استفاده کرده بود به عنوان جعبه نگهداری گل های رز جاودان اشتفاده شود تا استعاره ای باشد برای عشقی پایدار و جاودان.

0 گل های رز هم جاودانه شدند

عصر تکنولوژی و عمر گل رز جاودان 

بله درست است گل های رز تزیینی دیگر جاودانه شدهاند و نمیمیرند ، گل رز جاودان همان گل رز طبیعی است که طی فرایند خاصی به عمر جاودان ( ماندگار تا سه سال ) دست یافتهاند.

بله واقعا امکان پذیراست !!  با ورود به عصر تکنولوژی و انقلاب چهارم صنعتی که تعامل میان انسان وربات هاست؛از طرفی علم پزشکی هم که همیشه آرزوی جاودان سازی انسان راداشته و به پیشرفت های چشم گیری دست یافته که آنها را روی حیوانات و گیاهان آزموده است که گل رز جاودان یکی از این دست آورد ها است.

اینجا بود که گل رز جاودان وارد بازار شد ، دانشمندان میگویند این گل ها هیچ گونه نیازی به نگه داری اعم از آبیاری، نور آفتاب ندارند و اگر در محفظه شیشهای خود نگه داری شوند امکان ماندگاری از ۳ تا ۵ سال را دارد.

استقبال بی سابقه از محصول گل رز جاودان در سراسر دنیا :

گل های رز جاودان پس از عرضه در بازار عمومی اروپا برای اولین بار با استقبال زیاد افراد در سنین مختلف روبروشد،

فروشگاههای اینترنتی گل وگیاه درکشورهای مختلف هم فورا از این فرصت طلایی استفاده کرده وخودشان را برای روز عشق با گل جاودان آماده کردهاند.

 

استارت آپ گل فروشی آنلاین به روز ایران :

 

ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده گل خاور میانه کمترین میزان مصرف را دارا است !!

اما چرا؟

موارد زیادی اینجا دخیل است اما از مهم ترین آنها میتوان به رقابتی نبودن فروش گل و گیاه نام برد ، که با ورود استارت آپ ها به این حوزه روند بازی به کل تغییر خواهد کرد و مصرف کننده با داشتن انتخاب های مختلف بیشتر مایل به مصرف گل گیاه میشود . و البته نباید از محصولات جدید مانند گل رز جاودان هم غافل شد.

در نهایت امر سرعت سفارش ، راحتی و اطمینان از کیفیت محصول اصلی ترین دلایل سفارش و خرید از یک فروشگاه اینترنتی گل میباشد. براس آشنایی بیشتر با محصولات گل جاودان ایجا را کلید کنید و برای آشنایی با فرایند مومیایی کردن گلها به این لینک مراجعه فرمایید.

 

نویسنده : امیداکرمی

0 ارسال گل در تهران و چالش های آن

 

این روز ها که بازار فروشگاه های اینترنتی در تهران بسیار داع است به نظر می رسد جای یک فروشگاه تخصصی ارسال گل در تهران خالی باشد. همت گماشتن به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی گل یک طرف، ارائه خدمات و ارسال گل دز تهران خود در یک طرف دیگر است.

خوشبختانه سامانه های حمل و نقل درون شهری متنوعی برای راحت تر شدن ارسال کالا در تهران وجود دارد ولی وجود این سامانه ها برای ارائه خدمات ارسال گل کافی نیست. گل یک کالا نیست که به هر روشی بتوان آن را حمل کرد. گل یک موجود زنده است که عمر کوتاهی دارد و طول عمر آن به شدت وابسته به شرایط حمل و نقل و شرایط آب و هوا است. اگر علاقمندید بیشتر از پشت صحنه ارسال گل در تهران طالاع پیدا کنید ادامه این مطلب را بخوانید.

 

عدم امکان استاندارد سازی

گل محصولی متنوع است که اندازه و کیفیت آن می تواند بسیار متغیر باشد. برای همین نمی توان استانداردی مشخص برای حمل و نقل آن تعیین کرد. نحوه حمل و نقل هر گل با دیگری متفاوت است و بایستی وسیله مناسبی برای ارسال گل در تهران مخصوص هر محصول انتخاب شود. برای همین پرسونل های یک فروشگاه اینترنتی گل باید هر لحظه هوشیار باشند و با دور اندیشی تصمیمات لازم را در لحظه اتخاذ کنند.

 

زمان مهم ترین مساله است!

در یک فروشگاه اینترنتی علاوه بر سرعت عمل بالا زمان بندی و وقت شناسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اولین و ساده ترین علت این موضوع ماهیت شکننده خود گل است که اگر درست از آن نگه داری نشود و یا به موقع به آنها رسیدگی نشود از بین می رود. علت دیگر آن این است که عموما کاربران، فرایند ارسال گل در تهران را به صورت غافل گیرانه و برای سورپرایز کردن عزیزانشان انجام می دهند. شاید در بازه زمانی مشخصی فرد مورد نظر در مکانی مورد نظر قرار داشته باشد و قرار باشد در آن زمان و مکان سورپرایز شود. با خروج فرد از آن مکان دیگر ارسال گل در آن منطقه ارزشی ندارد.

 

 

دقت در جزئیات

جزئیات هنگام ارسال گل بسیار مهم است. شاید سفارش گل همراه با کارت تبریک همراه باشد. شاید علاوه بر گل کادویی نیز فرد مورد نظر تهیه کرده باشد. سفارش گل عملی است که با عشق و احساس همراه است. بنابراین نباید از جزئیات غافل شد زیرا سرسری گرفتن جزئیات از بار احساسی گل می کاهد.

 

ارسال گل در تهران با چالش های بسیاری همراه است. از تامین و توضیع گل گرفته تا براورده کردن نیاز های مشتریان هر گل و هر مشتری برای خود منحصر به فرد است تیم اجرایی یک فروشگاه اینترنتی بایستی آمادگی پاسخگویی در هر شرایط را داشته باشد.

 

0 10 نکته که یک گل آرا در مورد دسته گل رز به شما نمی گوید

 

کم کم به روز ولنتاین نزدیک می شوید و احتمالا از هم اکنون در ذهن خود تدارکات لازم برای یک شب به یاد ماندنی را مرور می کنید. به طور حتم در کنار هدیه و شکلات ویژه روز ولنتاین یک دسته گل رز هم برای نشان دادن عشقتان تهیه خواهید کرد. ولی گمان نکنید با خروج از گل فروشی دیگر کارتان با دسته گل رز به پایان رسیده است. چند نکته وحود دارد که باید برای به سلامت رساندن دسته گل به مخاطبتان در نظر بگیرید که گل فروش ها به شما نمی گویند.

 

قیچی را کنار بگذارید

به جای اینکه با یک قیچی به جان رز هایتان بیافتید؛ به وسیله یک چاقو تیز و بدون لبه حدود یک اینچ از انتهای ساقه های گل های دسته گل رز تان را با زاویه 45 درجه ببرید و در ظرف آب آنها را قرار دهید. این کار باعث جلوگیری از ورود هوا به درون ساقه می شود. ورود هوا به درون ساقه باعث کاهش عمر گل می شود.

 

سعی کنید شنبه ها به خرید گل بروید

اگر روز ولنتاین در اواخر هفته قرار دارد سعی کنید قرار روز عشق تان را برای روز شنبه تنظیم کنید و اگر هم روز ولنتاین در اوایل هفته قرار دارد حتما روز شنبه دسته گل رز خود را تهیه کنید و تا روز ملاقات از آن به خوبی مراقبت کنید. بهترین و تازه ترین گل ها در روز شنبه در بازار موجود هستند و حرفه ای ها بهترین گل ها را در همان روز می خرند و دیگر چیزی برای شما باقی نمی ماند که روز دوشنبه یا سه شنبه قصد خرید گل رز دارید. پس هوشیار باشید و شنبه در اولین فرصت برای تهیه دسته گل رز تان اقدام کنید تا بتوانید رز هایی استثنایی و زیبا انتخاب کنید.

نتریسد و رز ها را فشار دهید

اگر شخصا قصد خرید گل را دارید در انتخاب رز ها دقت کنید. نترسید و به آرامی قسمت کاسبرگ گل را فشار دهید. سفتی نشانه تازگی گل است. پس اگر کاسبرگ رز ها نرم بودند آنها را انتخاب نکنید زیرا در این صورت دست گل رز تان عمر کوتاهی خواهد داشت.

اسپری تازه کننده ای که گل فروش به گل ها میزند برای تازه ماندن گل کافی نیست

بعد از آنکه دست گل رز تان آماده شد گل فروش ماده خوش بویی را به گل شما اسپری می کند. این ماده برای این است که گل ها تازه به نظر برسند. ولی این کار برای تازه نگه داشتن گل ها کافی نیست. شما می توانید در ظرفی که قرار است گل ها در آن قرار بگیرند کمی شکر بریزید و یک عدد سکه مسی در آن بیاندازید. شیرینی شکر باعث رسیدن مواد مقوی به گل می شود و واکنش مس با آب مانند یک ماده آنتی باکتریال عمل خواهد کرد. به جای شکر و سکه مسی می توانید از قرص آسپرین هم استفاده کنید که عملکردی مشابه اسپری تازه کننده دارد.

 

علتی برای مرطوب بودن گل ها وجود دارد

اگر دقت کرده باشید در گل فروشی ها مدام آب بر گل ها اسپری می شود. علت این کار این است که آب تنها از راه ساقه جذب گل نمی شود و سایر قسمت های گل هم آب را جذب می کنند. با اسپری کردن مداوم آب بر گل ها دسته گل رز تان را تا لحظه ملاقات تازه و سر حال نگه دارید.

 

از اسپری مو قافل نباشید

شاید باورش سخت باشد ولی اسپری مو بسیار به نگه داری گل کمک می کند. به گلبرگ ها میزان کمی اسپری مو بزنید تا دسته گل رز تان سر حال و قبراق به نظر برسد.

 

گل ها را کنار میوه ها قرار ندهید

میوه ها همانند سایر گیاهان از خودشان گاز اتیلن تولید می کنند که اگر در مجاورت گل ها قرار بگیرند باعث می شود این گاز به گل ها سرایت کند و دسته گل رز شما به پژمردگی زودرس دچار شود.

 

از دستگاه های گرمایشی فاصله بگیرید

هوای گرم باعث از دست رفتن آب و دیهادریته شدن گل ها می شود که خود باعث پژمردگی زودرس گل ها می شود.

 

به تناسب گلدان با دسته گل رز دقت کنید

شاید گل ها را با غنچه های نشکفته خریده باشید و گلدانی متناسب با آن انتخاب کرده باشید. ولی هنگامی که غنچه ها شکفتند و گل های دسته گل رز تان باز شدند بایستی گلدان آن را عوض کنید.

 

از فروشگاه های ایترنتی گل غافل نباشید

با پیشرفت تکنولوژی و البته افزایش سرعت زندگی های روزمره امکان خرید گل به صورت آنلاین نیز ایجاد شده است. حسن خرید گل از این فروشگاه ها این است که بسیار در وقت صرفه جوبی می شود و نیاز نیست در صف خرید گل و یا ترافیک شهری منتظر ماند. علاوه بر این امکان مشاهده نمونه های مختلفی از دسته گل رز وجود دارد که می توان از میان آنها انتخاب کرد. از دیگر ویژگی فروشگاه های اینترنتی گل این است که پرسونل و کارکنان این فروشگاه ها افراد آموزش دیده و حرفه ای هستند و به خوبی از گل ها در طول مسیری که قرار است به دست مشتری برسند مراقبت می کنند؛ پس صدمات احتمالی ای که ممکن است توسط افراد عادی هنگام حمل و نقل به گل ها وارد شود بسیار کاهش پیدا می کند.

برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

1 نکاتی که باید هنگام ارسال گل به شهر های دیگر رعایت شود

 

درست است که در ابتدا فروشگاه های اینترنتی صرفا برای آسایش بیشتر کاربران و صرفه جویی در وقت و هزینه مورد توجه قرار گرفتند و در نگاه اول به نظر می رسید که در فرایند خرید لذت جویانه نقشی ندارند ولی اکنون با تنوع محصولات و خدماتی که از سوی این فروشگاه ها ارائه می شود خرید از این فروشگاه ها نیز با لذت همراه است که احساس خرید لذت جویانه کاربران را نیز ارضا می کند.

یکی از جنجالی ترین این فروشگاه ها فروشگاه اینترنتی گل است که اقدام به فروش و ارسال گل به نقاط مختلف شهر حتی کشور می کنند. گل تازه محصولی حساس و با ظرافت است و عمر و ماندگاری آن بسیار به شرایط جوی بستگی دارد. برای همین برای بهره بهتر بردن از خدمات این فروشگاه ها بایستی نکاتی از سوی مشتری ها و فروشگاه ها رعایت شود.

از یک روز زودتر سفارش خود را ثبت کنید

درست است که بسیاری از این فروشگاه ها وعده تحویل سفارش در روز ثبت سفارش را می دهند ولی در نظر داشته باشید که گل موجودی زنده است و بایستی آن را از گلخانه های مخصوص پرورش گل تهیه کرد و بعد ارسال گل به منطقه مورد نظر صورت گیرد. گل های تازه سریع تر به فروش می رسند پس سعی کنید با ثبت سفارش از یک روز زودتر خود را در اولیوت تحویل سفارش قرار دهید تا تازه ترین گل ها برای شما ارسال شود.

 

ارسال گل با پست هوایی

برای ارسال گل به مناطق دور دست حتما از پست هوایی استفاده کنید. ارسال از طریق پست زمینی هم بسیار زمان بر است و هم باعث وارد شدن تکان های بسیار به محصولات می شود. پست های هوایی به سرعت صورت می گیرند و حداقل تکان هایی که در جاده قرار است به محصول وارد شود در پست هوای حذف می شود.

 

آدرس و اطلاعات را دقیق بنویسید

اگر به صورت غافل گیرانه قصد ارسال گل به مکانی را دارید حتما آدرس و اطلاعات مقصد را دقیق و کامل وارد کنید. عموما مسولان ارسال کالا برای پیدا کردن آدرس و یافتن مکان و شخص مورد نظر پیش از تحویل کالا با شخص مربوطه تماس می گیرند. اگر قصد دارید به صورت غافل گیرانه گلی را برای شخصی ارسال کنید تماس مسول ارسال کالا تمام نقشه هایتان را نقش بر آب خواهد کرد. پس تمام اطلاعات کافی را هنگام ثبت سفارش درج کنید تا نیازی به تماس مجدد مسولین ارسال کالا نباشد. اگر برای ارسال گل توضیح خاصی لازم است حتما در بخش توضیحات سفارش محصول بنویسید. مطمئن باشید مسولین فروشگاه حتما توضیحات را خواهند خواند.

 

کارت تبریک را فراموش نکنید

عموما فروشگاه های اینترنتی گل امکان در خواست کارت های تبریک و یا هدیه های کوچک جانبی را به کاربران می دهند. شما می توانید متن دلخواه خود را در کارت های تبریک بنویسید سپس ارسال گل به منطقه مورد نظر را درخواست کنید.

 

از نظر دادن شانه خالی نکنید

خرید از فروشگاه های اینترنتی پدیده تازه ای است و همچنان نیاز به رشد و تکامل دارد. از طرفی ماهیت گل با احساس و عاطفه افراد در ارتباط است و نمی توان فرایندی ثابت را برای همه کاربران در نظر گرفت. بنابراین حتما پس از دریافت سفارش و یا ارسال گل به محل دیگری حتما نظر خود را با فروشگاهی که از آن خرید را انجام داده اید تقسیم کنید تا در آینده خدمات بهتری را بتوانند به شما ارائه دهند.

 

 

 

 

0 چرا گل رز قرمز نماد عشق است؟

 

آیا رمانتیک تر از گل رز قرمز سراغ دارید؟

تقریبا همه می دانند بهترین شیوه برای نشان دادن احساسات عاشقانه هدیه دادن دسته ای گل رز قرمز است. تفاوتی ندارد که به مناسبت سالگرد ازدواج باشد یا روز ولنتاین و یا حتی بدون مناسبت، بعید است با دیدن دسته ای گل رز قرمز شخصی پیام عاشقانه آن را با منظور دیگری اشتباه بگیرد.

فکر می کنید ریشه نمادین این پیام عاشقانه از کجا است؟

 

نشانه های گل رز قرمز

مهم ترین و رایج ترین نشانه گل رز قرمز در فرهنگ غربی عشق است. این موضوع را هم در ادبیات کلاسیک و هم ادبیات معاصر می توان مشاهده کرد. شاعر اسکاتلندی، رابرت برنز در اشعار خود عشق خود را به گل رز قرمز تشبیه کرده است. در داستان آلیس در سرزمین عجایب نیز اشاره می شود که کارت "سرباز" سر خود را هنگام نقاشی گل رز قرمز از دست داده است. این دو نمونه های کوچکی از کاربرد رز قرمز به عنوان سمبل عشق در ادبیات هستند.

انواع گل رز قرمز نیز تفاوت های نمادین متفاوتی با یکدیگر دارند. به عنوان مثال گل رز قرمز روشن نشان دهنده احساس عاشقانه است ولی گل رز قرمز تیره نشان دهنده عشقی است که هنوز ابراز نشده است.

 

تاریخچه نمادین گل رز قرمز

گل رز قرمز اولین بار در زمان یونان و روم باستان به عنوان نماد عشق معرفی شد. ارتباط این گل با عشق با سرنوشت ونوس و آفرودیت، الهه های عشق گره خورده است. در زمان مسیح گل رز قرمز ارتباط مستقیمی با پرهیزگاری مریم مقدس داشت. در زمان شکسپیر گل رز قرمز کاملا به عنوان نماد عشق از سوی همگان پذیرفته شده بود و بسیار از آن در آثارش استفاده کرده است. برای همین است که امروزه دیگر افراد برای ابراز عشق خود از گل رز قرمز استفاده می کنند و پیام آن کاملا واضج و آشکار است.

گل رز قرمز بهترین انتخاب برای ابراز عشق به افراد خاصمان است. چه از یک شاخه گل استفاده شود و چه از یک دسته گل بزرگ، پیام آن کاملا مشخص است. پس اگر به فکر سورپرایز کردن عشق خود هستید قدرت احساسی گل رز قرمز را فراموش نکنید

0 خرید از فروشگاه اینترنتی گل یا از گل فروشی؟

در زبان انگلیسی ضرب المثلی وجود داره که می گه "Stop and smell the roses" .

این ضرب المثل خطاب به افراد خیلی پر مشغله است تا بهشون یادآوری کنه بعضی وقت ها باید دست از کار بکشند و از چیز های کوچیک لذت ببرند.

ولی چطوری در این دوره زومونه که به عصر سرعت و ارتباطات معروفه میشه ایستاد و گل ها را بو کرد؟ خوشبختانه بعد از ظهور فروشگاه های اینترنتی شاهد فروشگاه اینترنتی گل هستیم؛ پس در این دوره زمونه هم می شه ایستاد و گل ها را بو کرد...حداقل می شه به آنها نگاه کرد....

البته که یک فروشگاه اینترنتی با یک گل فروشی تفاوت های خیلی زیادی داره. صدای زنگوله درب ورودی مغازه، مخلوط عطر ها و رایحه های مختلف و رنگ های شاد و متنوع کافیه که حتی به بهانه تجربه این حس های خوب هم که شده بی هدف وارد یک گل فروشی بشیم و آنقدر حس خوبی پیدا کنیم که چه بسا شاخه گلی هم بخریم. ولی یک فروشگاه اینترنتی گل ویژگی های منحصر به فردی داره که تجربه متفاوتی را برای کاربر فراهم می کنه.

 درسته که دیگه گوشمون از مزایای کلیشه ای فروشگاه های اینترنتی پره ولی واقعا مزیت های خرید از یک فروشگاه اینترنتی گل فراتر از صرفه جویی در وقت و هزینه و کاهش آلودگی هوا است! بله، در یک گل فروشی می توان در فروشگاه قدم زد، گل ها را دانه دانه انتخاب کرد و با شخص گل فروش هم گپ و گفت و گو کرد. ولی تصور کنید در یک روز پر مشغله کاری ناگهان متوجه می شوید که امروز تولد مادرتان است و شما آن را فراموش کرده اید و فرصتی برای رفتن به گل فروشی هم ندارید. تصور کنید چقدر عالی می تواند باشد که هنگامی که در مسیر حرکت به سمت قرار کاریتان هستید می توانید گل دلخواهتان را از یک فروشگاه اینترنتی سفارش دهید و بلافاصله بعد از اتمام جلسه آن را دریافت کنید و بعد به دیدن مادرتان بروید.

حتی بهتر از آن، فرض کنید هنگام چک کردن ایمیل های روزانه ایمیلی از یک فروشگاه اینترنتی گل دریافت کنید که تولد مادرتان را به شما یادآوری کرده است؛ کدام گل فروش را می شناسید که زنگ درب خانه اتان را بزند تا به شما یادآوری کند که امروز روز تولد مادرتان است؟

درسته که بهتره برای عزیزانمان حضور داشته باشیم و به صورت حضوری خوشحالشان کنیم ولی گاهی پیش می آید که از آنها دور هستیم و قصد خوشحال کردن و یا سورپرایز کردنشان را داریم. قطعا نمی توانید تلفنی محصولات درون گل فروشی را مشاهده کنید و انتخاب کنید. از طرف دیگر کمی مضحک به نظر می رسد که اگر بخواهید به صورت غافل گیرانه دسته گلی را برای کسی ارسال کنید؛ حضوری به گل فروشی بروید و از آنجا از طریق سیستم های حمل نقل کالای درون شهری دسته گلتان را ارسال کنید!

خوشبختانه در یک فروشگاه اینترنتی گل می توانید گل های مختلف را ببینید، از میان آنها انتخاب کنید و با بسته بندی زیبا برای عزیزانتان در هر نقطه از شهر به صورت غافل گیرانه ارسال کنید.

درسته که دیدن لحظه خوشحالی افرادی که به آنها هدیه داده اید بهترین قسمت هدیه دادنه و شما آن لحظه را از دست می دهید ولی در عوض عزیزانتان را دو چندان خوشحال می کنید.

درسته که در زندگی پر مشغله امروزی به سختی میشه ایستاد و گل ها را بو کرد ولی به کمک یک فروشگاه اینترنتی گل می توان ایستاد و گل ها را دید؛ می توان ایستاد و کسی را خوشحال کرد.

 

0 کریسمس یا نوئل

کریسمَس یا نوئل جشنی است در آیین مسیحیت که به منظور گرامی‌داشت زادروز مسیح برگزار می‌شود و روزی مقدس به شمار می رود.

سنتهای کریسمس دربرگیرنده نصب تصویر سنتی تولد مسیح، تزئین درخت کریسمس و تبادل هدیه و کارت تبریک و حضور بابانوئل در شب عید کریسمس است و محورهای این عید بر ترویج حسن نیت، بخشندگی، مهربانی و گردهمایی های خانوادگی استوار است. 

بسیاری از اعضای کلیسای کاتولیک روم و پیروان آیین پروتستان،. اعضای بیشتر کلیساهای ارتودوکس در سراسر دنیا نیز روز بیست و پنجم دسامبررابه عنوان میلاد مسیح جشن می‌گیرند.

برخی از مسیحیان ارتودوکس در روسیه، اوکراین، سرزمین مقدس (ناحیه تاریخی فلسطین) و دیگر مکانها، به سبب پیروی از گاهشماری یولیانی،جشن کریسمس را در روز ۷ ژانویه برپا می‌دارند.

کلیسای حواری ارمنی طبق سنت منحصر به فردی، روز میلاد و همچنین روز غسل تعمید مسیح را همزمان در روز ششم ژانویه جشن می‌گیرند. 

 

ایام دوازده روزه کریسمس با سالروز میلاد مسیح در ۲۵ دسامبر آغاز گشته و و بسیاری آنرا در شامگاه ۲۴ دسامبر نیز برگزار می‌کنند و تا جشن خاج‌شویان در روز ۶ ژانویه ادامه می‌یابد.

هرچند مهم‌ترین عید مذهبی در گاهشمار مسیحی، روز عید پاک (به عنوان روز مصلوب شدن و رستاخیز عیسی) است، بسیاری به‌خصوص در کشورهای ایالات متحده و کانادا، کریسمس را مهم‌ترین رویداد سالانه مسیحی محسوب می‌دارند. با وجودی که این روز، یک عید مذهبی شناخته می‌شود،

از اوایل سده بیستم میلادی به بعد به طور گسترده به عنوان یک جشن غیر مذهبی برگزار شده و برای بیشتر مردم، این ایام فرصتی است برای دور هم جمع شدن اقوام و دوستان و هدیه دادن به هم. کریسمس با آیین‌های ویژه‌ای به‌طور مثال آراستن یک درخت کاج، برگزار شده و شخصیتی خیالی به نام بابانوئل در آن نقشی مهم دارد. 

 

واژه کریسمس (به انگلیسی:Christmas)، به معنای «مراسم عشای ربانی (مَس) در روز مسیح» در حدود سال 1151 میلادی به صورت واژه Christes maesse به معنی «جشن مسیح»، وارد زبان انگلیسی قدیم گردید و محققان معتقدند، گونه کوتاه تر آن یعنی Xmas شاید برای نخستین بار در قرن سیزدهم به کار رفته باشد. واژه قدیمیتر «یول» (Yule) احتمالاً از واژه آلمانی jōl یا انگلوساکسونی geōl که به جشن انقلاب زمستانی اشاره دارد، مشتق شده است.

 

واژه های متناظر در دیگر زبانها چون، نَویداد (Navidad) در اسپانیایی، ناتاله (Natale) در ایتالیایی و نوئل (Noël) در فرانسوی، همگی معنای «میلاد» را تداعی می کنند و واژه آلمانی «وایناختِن» (Weihnachten)، به معنی «شب تقدیس شده» می باشد.

 

آرشیو گل نامه